نهج البلاغه، مرحله1، نامه53 بخش 1تا4

همه حرفمان این است که روزگار دارد غربت نهج البلاغه را به خود می‌بیند که عاشقان امیرالمومنین علیه السلام در عمر خود حتی یک بار نهج البلاغه را ورق نزده‌اند.  اینکه چرا باید جُرج جُرداق مسیحی 200 بار نهج البلاغه را مطالعه کند و من محروم از کلام ناب مولا باشم؟!

گرچه نهج البلاغه قابل مقایسه با قرآن نیست ولی بیشتر از قرآن مهجور واقع شده است و چقدر حیف که دنیا بر ما بگذرد و تمام شود و با حلاوت و شیرینیِ کلام، درددل‌ها و مظلومیت‌های امیرالمومنین علیه السلام آشنا نشویم. کلام نافذ فردی که فرموده‌اند: نحن اُمَراءُ الکَلام. ما امیران و فرماندهان بیان و کلام هستیم. (مشاهده کامل صفحه درباره ما)

محدوده مسابقه:

با توکل بر خداوند و توسل به معصومین علیهم السلام اولین مرحله از مسابقه بزرگ مطالعاتی با محوریت نهج البلاغه در این سایت آغاز می‌شود. محدوده مسابقه، نامه 53 (نامه حضرت به مالک اشتر) بخش 1 تا 4 (حدود 30 صفحه) است. زمانی که برای مطالعه و پاسخ گویی لازم است کمتر از یک ساعت و نیم است.

 برای مطالعه می‌توانید به جلد 10 کتاب پیام امام امیرالمومنین علیه السلام (تالیف شده زیر نظر آیت الله مکارم شیرازی حفظه الله) مراجعه کنید. در صورت نداشتن کتاب می‌توانید از این لینک محدوده مسابقه را پیدا و مطالعه کنید.

جوایز این مرحله:

50000 تومان هدیه ویژه به صورت قرعه کشی، یک نفر از امتیاز 100

20000 تومان به صورت قرعه کشی، 5 نفر از امتیازات 80 و 90 و 100

کاربرانی که امتیاز آنها به 1000 و 2000 و 3000 و 5000 و 14000 برسد در قرعه کشی جوایز ویژه‌ای چون کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، مشهد مقدس، سکه بهار آزادی، موبایل و تبلت، قلم قرآنی و محصولات فرهنگی شرکت داده می‌شوند. کاربران فعال نیز در این قرعه کشی‌ها شرکت دارند. اگر قرعه کشی انجام شد و چند ماه بعد، کاربران جدیدی به این امتیازات دست یافتند، قرعه کشی جدیدی صورت خواهد گرفت.

زمان برگزاری مسابقه 28 بهمن تا 02 اسفند می‌باشد.

لازم به ذکر است که پس از کلیک بر شروع مسابقه 20 دقیقه زمان برای پاسخگویی به سوالات است. پس بهترین زمان را انتخاب کنید و برنامه ریزی لازم را داشته باشید. اگر کلیک کردید و 20 دقیقه گذشت مسابقه از دسترس شما خارج می شود. همچنین پس از علامت زدن گزینه ها، حتما برای ثبت پاسخ ها، در پایین صفحه مسابقه «ارسال و پایان مسابقه» را کلیک کنید.

نحوه ثبت نام، چگونگی مطالعه و شرکت در مسابقه

لینک کتاب تفسیر نهج البلاغه برای مطالعه

تبلیغات در سایت و حمایت از مسابقه

دعوت به همکاری

شرکت کنندگان این مرحله 108 نفر بودند. از شرکت و همراهیشان بسیار سپاسگزاریم.

هدیه ویژه 50000 تومان

کاربر محترم azim313 با امتیاز 100

هدیه 20000 تومان:

1. کاربر محترم karoon695 با امتیاز 100

2. کاربر محترم sakine47 با امتیاز 100

3. کاربر محترم amin با امتیاز 100

4. کاربر محترم فرزانه فتوحی اردکانی با امتیاز 90

5. کاربر محترم یا ودود با امتیاز 80

فقط اعضای سایت می‌توانند لینک شروع مسابقه را مشاهده و شرکت کنند. لینک عضویت در سایت

You are not allowed to take this Quiz.

نظرات

تصویر ناهید لطیفی

مسابقه خیلی خوبی است 

تصویر حمید رضایی

سلام لطفا بعد از آزمون دسترسی به سوالات را فراهم نمایید

سلام، در حال حاضر از لحاظ فنی امکان نمایش سوالات و پاسخ ها پس از برگزاری مسابقه نیست. سوالات و پاسخ‌ها هنگام معرفی نفرات برتر هر مسابقه در همان پست بارگزاری می شود.

Plain text

  • هیچ تگ HTML ی مجاز نیست.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
سوال امنیتی
1 + 2 =
*****